Nestíháš? Tohle je 6 triků, jak dostat pohyb do každodenní rutiny

Nemáš čas na cvičení? Nebudeme ti říkat, že kdo chce cvičit, čas si najde. Občas to zkrátka není tak jednoduché. Práce, rodina, nekonečné seznamy úkolů… Jsme ale rádi, že máš čas přečíst si tenhle článek – připravili jsme pro tebe totiž pár triků, které ti pomohou vtěsnat pohyb i do toho nejnabitějšího rozvrhu!

1. Protáhni procházku se psem

…nebo s odpadky, nákupem či na zastávku. Zkrátka kdykoliv někam vyrazíš, udělej o pár kroků víc, než je nutně potřeba. Po vynesení koše se projdi kolem domu, k venčení psa přidej pár set metrů a místo nejbližší zastávky tramvaje popojdi o jednu dál.

2) Choď po schodech

Zdá se to jako malá změna, ale chůze po schodech udělá hodně. Nejen, že tak rozproudíš krev, ale taky posílíš stehna a hýždě. A navíc si ušetříš čekání na výtah a rozpačitou konverzaci o počasí se sousedkou.

3) Nech auto doma

Do práce, k doktorovi i na rande – zkus co nejčastěji cestovat bez auta. Ideálně pěšky nebo na kole, ale i obyčejná jízda hromadnou dopravou vyžaduje více pohybu než jízda autem. Pokud se bez auta neobejdeš, snaž se alespoň zaparkovat o něco dál než obvykle.

4) U televize nemusíš jen sedět

Jasně, že nejlepší by bylo jít si místo koukání na televizi zaběhat. K tomu tě ale nutit nebudeme. Stačí, když si při sledování oblíbeného seriálu vezmeš činky, sedneš na rotoped nebo uděláš pár dřepů.

5) Místo kafe na procházku

Máš naplánované posezení u kávy nebo vína s kamarádem či kamarádkou? A co kdybyste místo toho vyrazili na tenis, do fitka nebo klidně jen na procházku? Při povídání nachodíš několik kilometrů, ani nebudeš vědět jak!

6) Zacvič si s mopem

Nechce se ti do úklidu domácnosti? Zkus se na uklízení dívat jako na cvičení – protože je! A možná do něj propašuj i nějakou námahu navíc. Neboj se při luxování odsunout nábytek, utři prach i na vršku ledničky a při zalévání kytek používej zásadně skleničku na limču.

A pokud chceš trochu motivace navíc, můžeš si pořídit i sportovní outfit na každodenní nošení. To už ale necháme na tobě.