O technologiích

Italská značka Iron-ic představuje kolekce funkčního sportovního oblečení vyrobeného bezešvou technologií s použitím látek EXPYRA a EXPYRA LIGHT. Tyto látky se vyznačují splétanými vlákny, která se přizpůsobují tělu sportovce a účinně působí v těch zónách, které jsou stimulovány především svalovou činností. Mimořádně odolné bezešvé prvky jsou navrženy tak, aby zlepšily výkony a pohodlí sportovců. Především díky jejich extrémní elasticitě - zaručené technologií 3DN a 3DN ADVANCE, tj. trojrozměrnou konstrukcí vláken - Iron-ic oblečení absorbuje mechanické namáhání způsobené pohybem během sportovní aktivity.

Iron-ic materiály

Sportovní oblečení IRON-IC je vyvinuto s vědeckými výzkumy podloženou technologií vyvážené směsi přízí, které oděvu dodávají vysoce technologické vlastnosti a sportovcům umožňují výjimečné výsledky, a to jak z hlediska výkonu, tak vzhledu. To je důvod, proč jsou oděvy IRON-IC obzvláště pohodlné, měkké a odolné.

V nových kolekcích je pak využívaný materiál, který poskytuje ochranu před UV zářením, potvrzenou i příslušnými certifikáty.

Sportovní oblečení IRON-IC má optimální tepelnou bariéru, díky které je vhodné pro použití v každém ročním období.

JAK NAŠE LÁTKY FUNGUJÍ?

jaklatkyfunguji-tinified

Látky IRON-IC splňují požadavky sportovců, podporují výkony a pohodlí sportovců za každého počasí. Doporučují se pro sportovní aktivity, při kterých je tělo vystaveno intenzivnímu pocení a změnám teplot. Pomáhají s termoregulací, což znamená, že zadržují a uvolňují teplo v závislosti na venkovní teplotě a intenzitě tréninku, aby se zabránilo plýtvání energií a dosáhlo se lepšího výkonu.

Oděvy IRON-IC dokonale přiléhají k tělu a mají správnou svalovou kompresi, přičemž kopírují tvar a pohyb těla a umožňují dokonalou volnost pohybu.

Další výraznou vlastností je jejich lehkost, vhodná zejména pro sporty, kde i několik gramů může znamenat rozdíl, jako je např. běh a cyklistika.

jaklatky-tinified    

Iron-ic technologie

TECHNOLOGIE3DN-tinified

Technologie 3DN

Materiály, které jsou vyráběny za pomocí technologie 3DN, mají trojrozměrnou konstrukci tkaniny s detailně navrženými prvky. Vyráběné modely mají diferencovanou strukturu a proměnlivou hustotu adekvátní různým částem těla. Dokonalá přiléhavost pak umožňuje plnou kontrolu pohybu.

Technologie 3DN Advance

3DN ADVANCE je technickou evolucí konceptu 3DN. Tato technologie je určená pro oděvy využívané nejen v náročných povětrnostních podmínkách. Oděvy pak mají zvýšený objem ploch s diferencovanou strukturou, což má dvojí účinek: Maximalizuje se výměna vzduchu, tím se zlepšuje termoregulace, a zvyšuje se pružnost materiálu, což umožňuje přizpůsobení oděvu tělu sportovce.

TECHNOLOGIE3DNADVANCE-tinified
CA21AE7C-BCC1-4DB5-8428-4C1510F05B67

Technologie Odorless

Technologie ODORLESS zachycuje, blokuje a likviduje bakterie zodpovědné za nepříjemný pach vašeho těla. Inovativní vlákno s ionty stříbra neutralizuje bakterie před tím, než dojde k interakci s potem, čímž se tělesný pach minimalizuje.

NAŠE PATENTY

I-CONE

Společnosti ze skupiny Norman Group neustále usilují o ochranu životního prostředí a o dosažení větší udržitelnosti výrobního procesu. Proto byl vyvinut a zaregistrován tento unikátní patent.

CO TO JE?

Jedná se o inovativní patent, který snižuje množství odpadu při výrobě oděvů.

JAK FUNGUJE?

Použitím tohoto patentovaného postupu např. při výrobě trička s dlouhým rukávem se průmyslový odpad sníží až o 64 %.A aplikací tohoto patentovaného procesu na výrobu legín se dosáhne 100% snížení, průmyslový odpad se tím tedy sníží na nulu.

VÝHODY

Množství průmyslového odpadu se výrazně snižuje, což umožňuje úspornější skladování a likvidaci odpadu, a tím i snížení emisí CO2, a tím také nižší uhlíkové stopy. Výroba bezešvých oděvů se s využitím I-CONE stává udržitelnější.

APLIKACE

I-CONE lze aplikovat při výrobě legín a triček při zachování všech vlastností tkaniny a nositelnosti oděvů.

ICONE-tinified
IBAND-tinified

I-BAND

I-BAND je inovativní úprava patentovaná společností Norman Srl, která na místo obvyklého pásku přerozděluje látku výkonnějším způsobem a zlepšuje přilnavost bezešvých výrobků. Použitím I-BAND úpravy je možné přizpůsobit množství látky použité k vytvoření přední nebo zadní části výrobku a zvýšit tak jeho nositelnost tam, kde je to potřeba.

CO TO JE?

Je to patentovaná úprava vytvořená pro zvýšení nositelnosti a přilnavosti sportovního oblečení.

JAK FUNGUJE?

Aplikace I-BAND umožňuje zcela přerozdělit látku na oblečení v oblasti pasu, přičemž zachovává beze změny jeho vlastnosti, design a nositelnost.

VÝHODY

 • Lepší vlastnosti
 • Použitelnost na jakýkoli druh tkaniny
 • Lepší nositelnost
 • Látka zůstává po celou dobu nezměněna

POUŽITÍ

Úpravu I-BAND lze použít na jakýkoli druh výrobku: topy, legíny, trička a spodní prádlo.

Pro srovnání

U tradičních bezešvých výrobků je přední a zadní část pasu vyrobena ze stejného množství látky.
U I-BAND je množství látky použité na zadní část zvýšeno, aby se zkvalitnila nositelnost výrobku

I-SOFT

I-SOFT je patent společnosti Norman Srl, který přináší revoluci v používání technických vláken při výrobě bezešvých výrobků. Při použití na jakýkoli druh tkaniny nemění její technické a funkční vlastnosti, ale dodává látce teplo, měkkost a strukturu podobnou přírodním tkaninám.

CO TO JE?

I-SOFT je specifická úprava, která modifikuje vlákno tkaniny, na které je úprava aplikována, a dodává jí zahřívací efekt. Zlepšuje:

 • termoregulaci
 • eliminuje vlhkost
 • prodyšnost
 • termoizolaci

JAK FUNGUJE?

I-SOFT vytváří izolační a termoregulační bariéru, která udržuje nezměněnou tělesnou teplotu a vlhkost během fyzické aktivity.

VÝHODY

 • Měkkost, teplo a pohodlí na pokožce
 • Možnost aplikace na jakýkoli druh tkaniny
 • Nezměněné vlastnosti po celou dobu sportovního výkonu
 • Odolnost vůči praní a častému používání

POUŽITÍ

Aby byl zaručen nejlepší výsledek a funkční izolace, musí být I-SOFT aplikován na vnitřní část oblečení, která je v těsném kontaktu s tělem. Tato úprava je vhodná pro úplety, punčochové zboží, sportovní oblečení, ale také legíny a obecně produkty, které jsou v těsném kontaktu s pokožkou a vystaveny nízkým teplotám.

 

IBAND-tinified

I-PREVENT

Při vývoji a výrobě funkčního oblečení značky Vivasport jsou využívány znalosti získané vědeckým výzkumem a testováním, vyrábějí se s využitím speciálních technologických postupů z kvalitních a inovativních materiálů.

Unikátem je pak kolekce kompresního oblečení I-PREVENT, která poskytuje sportovci maximální komfort při výkonu a prevenci zranění. Díky svému unikátnímu střihu a materiálům získává sportovec podporu a zlepšuje se mu výkon. Kompresní oblečení snižuje svalovou únavu a urychluje regeneraci svalů při udržení extrémního pohodlí.

SVALOVÁ ZRANĚNÍ

 • Fotbal = horní končetiny 8 %, dolní končetiny 92 %, gastrosoleus sval 14 %, kvadriceps (čtyřhlavý sval stehenní) 21 %, ischium crural 40 %, adductors 25 %
 • Basketbal = HK 33 %, DK 67 %, kolena 34 %, kotník 41 %, kvadriceps 25 %
 • Volejbal = HK 43 %, DK 57 %, kolena 32 %, noha/kotník 45 %, stehno 23 %
 • Rugby = HK 38 %, DK 62 %, kolena 36 %, noha/kotník 40 %, stehno 24 %

JAK CHRÁNIT ZDRAVÍ SPORTOVCE?

Kompresní materiál = poskytuje podporu, zlepšuje výkon a urychluje regeneraci.

Pro srovnání

U tradičních bezešvých výrobků je přední a zadní část pasu vyrobena ze stejného množství látky.
U I-BAND je množství látky použité na zadní část zvýšeno, aby se zkvalitnila nositelnost výrobku