O technologii I-PREVENT

I-PREVENT

Při vývoji a výrobě funkčního oblečení značky Vivasport jsou využívány znalosti získané vědeckým výzkumem a testováním, vyrábějí se s využitím speciálních technologických postupů z kvalitních a inovativních materiálů.

Unikátem je pak kolekce kompresního oblečení I-PREVENT, která poskytuje sportovci maximální komfort při výkonu a prevenci zranění. Díky svému unikátnímu střihu a materiálům získává sportovec podporu a zlepšuje se mu výkon. Kompresní oblečení snižuje svalovou únavu a urychluje regeneraci svalů při udržení extrémního pohodlí.

IBAND-tinified

JAK CHRÁNIT ZDRAVÍ SPORTOVCE?

  • Kompresní materiál = poskytuje podporu, zlepšuje výkon a urychluje regeneraci.
  • EMANA FIBBER = zlepšuje sportovní výkon a poskytuje mimořádné pohodu a well-being (příjemný pocit).
  • I-PREVENT SHORT = (prevence zranění)
IBAND-tinified

KOMPRESNÍ OBLEČENÍ

Studie publikovaná v prosinci 2016 v časopise Sports Medicine zjistila, že vedle kardio-vaskulárních výhod je největším přínosem komprese snížení svalového švihu. Kompresní oblečení pohlcuje vibrace vznikající při dopadu na zem, omezuje oscilace, elastická komprese snižuje mikroporanění způsobená opakovanými nárazy. Svalová komprese je tedy účinná tím, že snižuje nebo oddaluje svalovou únavu a vnímání námahy, které je často příčinou špatného výkonu.

Kromě toho elastická komprese omezením mikro-poranění snižuje bolestivost svalů. Vzniká tak výhoda pro prevenci zranění, jako jsou bolesti bérců, záněty šlach nebo svalová poranění. Některé předběžné studie prokázaly 26% snížení počtu zranění, pokud je sportovcům poskytnuto elastické kompresní oblečení (námaha a zotavení). Komprese tím, že zvyšuje žilní návrat a prokrvení svalů po námaze, urychluje odstranění toxinů spojených s únavou a zlepšuje zásobování svalů kyslíkem, čímž urychluje zotavení. V porovnání s pasivní regenerací bez komprese se tak zlepšuje výkonnost: snižuje se bolest a nepohodlí.

Cvičební testy zahrnovaly:

  • Měkkost, teplo a pohodlí na pokožce
  • Možnost aplikace na jakýkoli druh tkaniny
  • Nezměněné vlastnosti po celou dobu sportovního výkonu
  • Odolnost vůči praní a častému používání

Výsledek tohoto výzkumu odhalil, jak šortky, které vyvíjejí nízký tlak, výrazně snižují výkonnost ve srovnání s šortkami s vysokým tlakem. Kromě toho byla únava vyvolaná cvičením a zánětlivá reakce výrazně nižší u šortek vyvíjejících tlak 30 mmHg. Tato studie naznačuje, že jakéhokoli zlepšení výkonu nebo nižší fyziologické úrovně organické únavy lze dosáhnout pouze s šortkami, které mají střední až vysokou úroveň komprese. Svalová síla a rozsah pohybu se rychleji regenerují nošením elastických kompresních oděvů po zátěžích, které vytvářejí ve svalech mikrotrhliny. Snižuje se také bolestivost způsobená kombinací faktorů, jako jsou otoky a záněty.

EMANA FIBBER

High-tech tkanina s inovativním složením emitující infračervené záření

Příze Emana® přebírá výsledky vědeckých výzkumů a moderní technologie do své DNA. Emana Fibber® kombinuje inteligentní přízi Solvay na bázi polyamidu 6.6 s bioaktivními minerály a technologií Far InfraRed (FIR). Minerály uvnitř tkaniny Emana® po zahřátí naším tělem vyzařují dlouhé infračervené paprsky, které stimulují mikrocirkulaci krve v kůži a zvyšují sportovní výkon.

 

 

IBAND-tinified

I-PREVENT (PREVENCE ZRANĚNÍ)

Nové sportovní kraťasy VIVASPORT I-PREVENT by Iron-ic v sobě kombinují výhody odstupňované komprese s přednostmi vlákna Emana Fibber®. Emana Fibber® kombinuje inteligentní přízi Solvay na bázi polyamidu 6.6 s bioaktivními minerály a technologií Far InfraRed (FIR). Díky této inovativní technologii se přeměňuje teplo vyprodukované Vaším tělem během fyzické aktivity na dlouhé infračervené paprsky (Far InfraRed) a ty jsou vyzařovány zpět směrem k Vašemu tělu, kde dochází ke stimulaci mikrocirkulace krve, což zvyšuje Váš fyzický výkon. Efektivita použité technologie byla prokázána studií institutu CeRiSM v italském Roverettu v květnu 2023.  Nové sportovní kraťasy VIVASPORT I-PREVENT by Iron-ic Pomáhají snižovat riziko svalového zranění, redukují svalovou únavu, urychlují regeneraci svalů a zlepšují sportovní výkon. To vše při zachování vysokého pohodlí při jejich nošení.