Do práce na kole? Těchto 5 tipů se ti bude hodit

petr

Jízda do práce na kole má takovou spoustu výhod, že ani nevíme, kde začít. Zlepšuje fyzičku i náladu, šetří peníze i životní prostředí… A i když ve většině našich měst terén ani infrastruktura jízdě do práce na kole tak úplně nepřejí, postupně si získává své zastánce. Vyrazíš i ty do práce na kole?

 

Výhody jízdy do práce na kole

Ježdění do práce na kole je i v našem poměrně kopcovitém terénu stále oblíbenější. Má totiž spoustu výhod!

Co je na jízdě do práce na kole skvělé?

  • Nestojí peníze
  • Je přátelská k planetě
  • Podporuje zdraví srdce a cév
  • Čas, který stejně musíš strávit na cestě do práce, využiješ zároveň ke cvičení
  • Zlepšuje náladu
  • Ve špičce je rychlejší než jízda autem

5 tipů, jak na jízdu do práce na kole

Jízda na kole do práce má spoustu výhod a rozhodně stojí za to u ní vydržet. Proto jsme připravili pár tipů, aby tvé dojíždění bylo bezproblémové.

1. Naplánuj si trasu

Než vyrazíš, naplánuj si, kudy a jak dlouho pojedeš. Při jízdě na kole neplatí, že nejkratší cesta je ta nejlepší. Raději si zkus najít trasu, která využívá cyklostezky a klidnější silnice, po kterých se ti lépe pojede. Před cestou si také prohlédni terén, ať tě nepřekvapí kopce.

2. Zkontroluj kolo

Než s dojížděním začneš, nech si udělat kompletní servis kola. A navíc ho pro jistotu zkontroluj před každou jízdou – brzdy, pláště, přehazovačka…

3. Vhodně se obleč

Na jízdu na kole se oblékni hlavně pohodlně – pracovní oblečení si můžeš hodit do batohu. Vezmi v potaz také předpověď počasí (a to i na cestu z práce). A nezapomeň na bezpečnost. Zvol světlé, zářivé barvy a připni na rukáv nebo batoh reflexní prvky.

Na běhání se doporučuje obléct se trochu méně, protože se zahřeješ. U cyklistiky to ale neplatí! Sice se zahřeješ, ale proudící vzduch tě zase zchladí.

4. Pozor na dopravu

Během své cesty do práce se nejspíš setkáš s auty nebo alespoň ostatními cyklisty, a tak se neobejdeš bez základních znalostí provozu. Před odbočením naznač, kam pojedeš, zastav na semaforu, před křižovatkou se rozhlédni…

5. Zabal vše potřebné

Kromě věcí, které potřebuješ do práce, si na dojíždění na kole přibal i pár dalších drobností. Neměla by ti chybět sada na lepení duše, láhev na vodu, zámek na kolo a nouzová sváča.

Tak co, vyrazíš hned zítra do práce na kole? Seřiď brzdy, vyber si pohodlné cyklistické oblečení a můžeš jet!