4 největší výhody cvičení venku

petr

Jaro už téměř klepe na dveře posilovny. Láká nás do přírody, na čerstvý vzduch a vybízí k venkovnímu sportování. Vybrali jsme 4 největší výhody cvičení venku, kvůli kterým tě ve fitku až do zimy neuvidí.

Čerstvý vzduch

Pobyt na čerstvém vzduchu a sluníčku je tou největší výhodou, kterou má cvičení venku oproti posilkám, fitkům i bazénům. Čistý, čerstvý vzduch je lepší pro tvoje plíce, pokožku a celkové zdraví. Navíc ulevuje od stresu.

Sluneční záření zvyšuje hladinu serotoninu, kterému se přezdívá hormon štěstí, a pohyb vyplavuje endorfiny, kterým se přezdívá… jak jinak než hormony štěstí. Cvičení na sluníčku tak vytváří neporazitelné šťastné kombo!

Rozmanitost

Běhání v lese, turistika v horách, paddleboarding na jezeře, fotbal v parku… Cvičení venku se jen tak neokouká.

Při chůzi, běhu nebo cyklistice v přírodě navíc narazíš na nejrůznější povrchy, terény i překážky, díky kterým se tvoje kondice zlepší mnohem rychleji než na ovále nebo ve fitku.

Cena

Při cvičení venku nepotřebuješ žádnou vstupenku ani permanentku, jen sportovní oblečení a boty.

Při cvičení venku mysli na kvalitní oblečení, které odpovídá počasí. Přečti si, jak vrstvit oblečení při venkovním běhu.

Existuje navíc celá řada parků a hřišť vybavených jednouchými posilovacími konstrukcemi a stroji, které můžeš zdarma využít.

Dostupnost

Za venkovním cvičením se nemusíš nikam trmácet. Při troše štěstí můžeš vyběhnout rovnou z vchodových dveří. Ve městě budeš možná muset za klidnou lokalitou trochu popojít, ale nějaký ten park, cyklostezka nebo workoutové hřiště se vždycky najde

Chceš začít běhat venku? Přečti si průvodce běháním pro začátečníky!

Venku tě navíc neomezuje žádná otevírací doba – ať si chceš zacvičit po práci, nebo třeba za východu slunce.

Tak co, vyrazíš si zacvičit ven?

Vyber si to nejpohodlnější funkční oblečení na cvičení venku od značky Iron-ic.