Jak zůstat o Vánocích ve formě

vanoce2

Vánoce se nezadržitelně blíží. A není tajemstvím, že většinu z nás čeká o svátcích spousta jídla, cukroví a nepravidelný režim. Pokud se už teď obáváš, že tvoje kondice vezme za své, podívej se na pár tipů, jak zůstat o Vánocích ve formě.

Cvičení jako priorita

Bude to těžké, ale snaž se nevynechávat tréninky. I kdyby měly vypadat trochu jinak než po zbytek roku. Cvič brzy ráno, než se ostatní probudí, místo jízdy výtahem choď po schodech, vyraz s rodinou na procházku, pusť se do vánočního úklidu.

TIP: Pokud o svátcích nemáš čas na cvičení, zařaď kratší tréninky s vysokou intenzitou. Během kratší doby spálíš stejné množství kalorií!

Aby se ti podařilo udržet tréninkový režim, vyzkoušej tyhle tipy:

  • Cvič ráno
  • Nastav si splnitelné cíle
  • Plánuj tréninky dopředu, klidně si je zapiš do diáře
  • Udělej z cvičení rodinnou aktivitu
  • Užívej sezónní sporty – bruslení, lyžování i sáňkování
  • Cvič doma nebo na dovolené s vlastní vahou
  • Využij volné dny k regeneraci

Pij hodně vody

To samozřejmě platí kdykoliv. Během rušných vánočních svátků ale na pitný režim často zapomínáme, a navíc máme tendenci víc pít alkohol.

Pitím dostatečného množství vody se vyhneš dehydrataci, rychleji se zasytíš a zmírníš případnou kocovinu.

Nevynechávej jídla

Chceš přeskočit snídani, aby se tím vyrovnalo včerejší přejídání? Nebo si nedáš oběd, aby ti zbylo místo na velkou večeři? Jediné, čeho tím dosáhneš, bude příliš nízká nebo příliš vysoká hladina cukru v krvi, únava a ospalost.

Nejlepší je jíst během dne častěji malé porce zdravého jídla. Až pak dojde na kapra, řízek nebo bramborový salát, nebudeš mít takový hlad a dáš si rozumnou porci.

Užívej si svátky

Při tom všem ovšem nezapomínej, že Vánoce nejsou o cvičení a počítání kalorií, ale o tom, abychom byli spolu a užili si sváteční pohodu.

TIP: Dostáváš každý rok ponožky? Letos si napiš o funkční ponožky a užij si ty nejpohodlnější tréninky!

Odpočívej, nasávej vánoční atmosféru a přemýšlej třeba o tom, kam chceš své sportovní výkony posunout příští rok. Funkční oblečení Iron-ic se postará o tvé pohodlí, ať jsou tvoje cíle jakékoliv.

Přejeme ti veselé Vánoce a úspěšné vykročení do nového roku!